30.08.2014 Конярство

30.08.2014 Конярство


У той день, 30 серпня, погода не віщувала про те, що закінчилося літо: радувала сонячним теплом і легким грайливим вітерцем, що гуляв собі над полем села Лубське, куди прийшли місцеві жителі зі своїми сім'ями, з'їхалися фахівці, щоб взяти участь в роботі 25-ої науково-практичної конференції, організованої "Об'єднанням аграріїв" і АГРО-ТВ. На цей раз вона була присвячена темі конярства та перспективам розвитку галузі в Україні. Організатори подбали про те, щоб захід проходив на базі господарства місцевого фермера Василя Беленчука, в дуже мальовничому місці, що нагадує Карпатські полонини. Тут було комфортно проводити і кінні змагання, і ділові переговори, і подивитися концертну програму творчих колективів з районного будинку культури. Тут об'єдналися в одне ціле кілька програм - науково-практична, спортивна та музично-хореографічна.

Макарівська земля гостинно зустрічала учасників конференції. Після привітання та урочистого відкриття заходу під звуки Гімну аграріїв, згідно з планом проведення, почалися кінні змагання - забіги на 20, 40 і 80 кілометрів. У змаганнях взяли участь представники різних спортивних клубів України - "Фортуна" (Макарів), "Селін", "Endurance Horse Sport Club", а головним суддею був одесит - суддя дистанційних кінних пробігів Іван Барвінський. Поки вправні вершники на своїх красенів-конях долали кілометри, вченим, зоотехнікам, ветеринарам та галузевим практикуючим лікарям, перед початком конференції дали натхнення, заряд бадьорості, гарного настрою лауреати і дипломати українських і міжнародних конкурсів - учасники народного аматорського вокального чоловічого гурту "Козацькі джерела" під керівництвом Олександра Снєжка, в чудовому виконанні яких прозвучали пісні народні та сучасних поетів і композиторів.

А потім від пісень перейшли, як кажуть, до справи. Науковий співробітник "Об'єднання аграріїв" Анатолій Куценко охарактеризував стан справ у розвитку конярства, як однієї з галузей сільського господарства, і її перспектив в майбутньому. Останнім часом помітно, що поголів'я коней почали скорочувати і відбувається перехід з громадського сектора в приватний. Причина цього криється в низькій рентабельності кіннозаводства. Але "Об'єднання аграріїв" розробило стратегію відродження галузі. Збереження і поліпшення генофонду порід коней - ось що взято за основу. Зараз в Україні в племінних господарствах розводять десять порід коней, з них найбільш численними є українська верхова, чистокровна верхова і Новоолександрівська возні, орловська і російська рисисті, а найкращим державним кінним заводом є Дубровський, який в минулому році відзначив свій 125-річний ювілей.
Багато коней знаходиться в приватному секторі - 90% від усіх, що є в Україні. Це не тільки ті, що використовуються як тяглова сила в домашніх і фермерських господарствах, а й такі, яких утримують просто "для душі" або для розваг і спорту, верхової їзди, які набувають все більшої популярності. Адже кінний спорт - це, перш за все, отримання позитивного емоційного заряду, можливість зняти стреси і подолати втому, поліпшити свою фізичну форму, а верхова їзда покращує роботу серцевого м'яза і позитивно впливає на організм людини при захворюваннях нервової системи. Так що благородні тварини здавна є друзями людей.

Учасники конференції розглянули також актуальні питання в області зоотехнії і ветеринарії, отримали рекомендації кваліфікованих фахівців з питань конярства та практикуючих ветлікарів. В ході конференції взяли участь також майстер спорту СРСР, чемпіон і призер СРСР з кінного спорту Михайло Киргизів, головний тренер національної збірної України з кінного спорту Андрій Петров, депутат Жашківського районного ради Василь Бабенко, представник Об'єднання аграріїв України в Макарівському районі - господар ФГ "Лубське" Василь Беленчук.

Як час добігає кінця, так і по завершенню конференції закінчилися дистанційні кінні забіги, тому всі присутні зібралися біля імпровізованої сцени, де вишикувалися переможці, щоб отримати заслужені кубки, медалі, грамоти та грошові премії. Перше місце виборола Олена Броніцька з конем Мілка, друге - Тетяна Овсяк (кінь Вавилон), третє - Анна Дем'янченко на коні Сапсан. На 40-кілометровій дистанції першою прийшла до фінішу Діана Павлик на коні Арбалет (КК "Селін"). Друга - Наташа Бандура (кінь Карузо, макарівський СК "Фортуна").
Остання дистанція була найдовша - 80 кілометрів. На перше місце в змаганні вийшла Ольга Симоненко (кінь Ореста) - представниця "Endurance Horse Sport Club", на друге - її одноклубник Віталій Малько (кінь Когорта), а третє дісталося представнику Макарівського СК "Фортуна" - Анатолій бельков (кінь - Тамерлан).
Окремо особливим кубком була нагороджена за перший старт і першу спортивну перемогу наймолодша учасниця Анна Дем'янченко, яку, як і інших спортсменів, тренерів та суддів щиро вітали усі присутні.

Пісенно-танцювальний подарунок підготували учасники вокального колективу "Родина" під керівництвом Людмили Обухівської, народний аматорський хореографічний колектив "Ясочка" (керівник Оксана Смоленська), студентка КІМ імені Глієра Алла Величко та гурт "Козацькі джерела". Патріотичні та лірично-жартівливі пісні і іскрометні танці в чудовому виконанні аматорів сцени супроводжувалися гучними оплесками і "браво!". Тому що в кожне слово, кожну ноту і рух самодіяльні артисти вкладали тепло свого серця і душу, повну доброти.
Незабутнім для всіх стало і відвідування приватного міні-зоопарку в Лубському, верхова їзда на конях, відпочинок в супроводі щебету птахів. У цей день кожен по-своєму збагатився - хто знаннями, хто перемогами, а в цілому - для всіх це було свято природи, мистецтва і людяності, що гармонійно переплелися між собою.30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство

30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство
30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство30.08.2014 Конярство