Виставка-продаж органічних виробів з коноплі та льону проходить в головному корпусі НУБіП

Виставка-продаж органічних виробів з коноплі та льону проходить в головному корпусі НУБіП 23 березня не випадково. Саме сьогодні тут відбувається конференція, присвячена коноплярству, за участі Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками та інших наукових установ та університетів, серед яких і партнери "Об'єднання аграріїв".

Конвенція про наркотичні речовини ООН в 1961 році включила коноплю в список наркотичних рослин і зобов'язала владу країн-учасників строго контролювати її вирощування. Проте українським селекціонерам з м. Глухів на Сумщині вдалося виростити сорти коноплі, що не містять наркотичних речовин. Це дозволило ввести коноплю до широкого вжитку як сировину для органічних продуктів харчування, текстилю, миючих засобів.

Сьогодні на виставці представлено кілька виробників, усі вони співпрацюють з Глухівською Дослідною станцією луб'яних культур. Насіння, олія та протеїн з коноплі містять унікальні амінокислоти та є повністю органічними продуктами. На виставці їх ціна коливається в межах 100-150 грн за 200 г. Всю продукцію можна дегустувати, навіть пригощають тортом із конопляного борошна, яке також тут продається.

З миючих засобів тут представлені мило та скраб не тільки з коноплі, а й з льону.
На виставці є багато текстилю: від столових серветок до сорочок та кросівок, ціна яких стартує від 500 грн. Виробники відмічають, що культура здорового харчування - нове явище для українців, але поступово все більше людей переходять на органічну їжу. Втім, реалізація таких продуктів є нішею, що потребує дослідження та розвитку.

Виставка-продаж органічних виробів з коноплі та льону проходить в головному корпусі НУБіПВиставка-продаж органічних виробів з коноплі та льону проходить в головному корпусі НУБіПВиставка-продаж органічних виробів з коноплі та льону проходить в головному корпусі НУБіП
Виставка-продаж органічних виробів з коноплі та льону проходить в головному корпусі НУБіПВиставка-продаж органічних виробів з коноплі та льону проходить в головному корпусі НУБіП