Боротьба за землю на Макарівщині

Ось так виглядає боротьба за землю на Макарівщині. 3 вересня жителі сіл Грузьке, Козичанка та Ситняки стали свідками земельного конфлікту.
Почалося все ясного недільного ранку біля будинку культури села Грузьке. Сюди компанія "Київхліб Агро" запросила мешканців на збори, щоб запропонувати
переукласти договори оренди паїв на кращих умовах, включаючи вищу орендну плату та соціальні програми.

Але найпершими на збори прийшли не селяни, а представники Антирейдерського союзу підприємців України на чолі з Андрієм Семидідьком. Представники цієї
організації стверджують, що справжня мета "Київхлібу" - захопити землю. Агрохолдинг Юрія Карасика, який зараз орендує більшість паїв, підтримує заяви антирейдерів. Костянтин Бровченко, акціонер ТОВ "Київхліб Агро" зазначив, що в договорі чітко прописано: "У випадку зняття мораторію на землю договір оренди розривається". Тож, за його словами, про захоплення землі не може бути й мови.
Чоловіки у спортивних костюмах перекрили вхід до клубу, тож збори з напруженою дискусією пройшли надворі.

Схожа картина склалася і в наступному селі - Козичанці. Тут до дебатів приєднався сільський голова. Його обурило, що "Київхліб Агро" зібрали людей без дозволу сільської ради. А в Ситняках зборам не дали відбутися "драконівськими" методами. Антирейдерівці вмикали музику на мегафонах та палили листя, буквально відлякуючи людей від представників "Київхліб Агро".