Проект "Почути кожного пайовика" у Козельці

17 вересня вже вдруге відбувся соціальний проект "Почути кожного пайовика". Цього разу 16 інспекторів з охорони прав пайовиків зібралися в Козелецькому районі на Чернігівщині. Групи по 2,3 та 4 людини вирушили в Пилятин, Патюти, Білики, Лемеші, Лихолітки, Ставиське та Берлози, щоб провести моніторинг поточного становища пайовиків. Чи задовольняють умови оренди паю та чи є в селі конкуренція - ось нагальні питання до людей.

Після обробки даних, збору відеофіксацій інспектори з охорони прав пайовиків зібралися біля громадської приймальні "Об'єднання аграріїв" у Козельці, щоб оприлюднити результати роботи громадськості.
Загалом Профспілкою пайовиків було опитано 50 родин землевласників. За результатами анкетування більшість опитаних не задоволені рівнем виплат за землю. Оцінку землі не роблять, через це, кажуть селяни, занижують її цінність. Подібно до Макарівського району конкуренція тут майже відсутня. Але є і позитивна тенденція: не один агрохолдинг орендує всі землі, а в кожному селі є свій господар.

Багато опитаних висловили бажання отримати допомогу від Профспілки пайовиків у підборі чесного і відповідального орендодавця. Нагадаємо, всі повнолітні громадяни України можуть звертатися до Профспілки для оцінки землі, контролю діяльності орендаря та з інших земельних питань.
На завершення інспектори поділилися отриманим досвідом та обговорили план подальших дій.

Проект "Почути кожного пайовика" у КозельціПроект "Почути кожного пайовика" у КозельціПроект "Почути кожного пайовика" у Козельці
Проект "Почути кожного пайовика" у КозельціПроект "Почути кожного пайовика" у КозельціПроект "Почути кожного пайовика" у Козельці