Санкції в дії

25.03.22 Соціально-економічна ситуація в РФ. Санкції в дії
РФ

Упродовж останніх двох тижнів понад 20 підприємств воєнно-промислового комплексу РФ вимушено, повністю або частково, зупинили діяльність через брак складників, – повідомив російський генштаб. Так, зупинилося виробництво авіаційних ракет на науково-виробничому підприємстві «Вимпєл».

Мінфін РФ повідомив, що обсяг Фонду національного добробуту в лютому 2022 року скоротився на 675,16 млрд руб.
Роскомнагляд обмежив доступ до інтернет-сервісу Google News на території РФ. У РКН пояснюють це тим, що сервіс забезпечує доступ до матеріалів з «фейками» про війну в Україні.

«Сєвєрсталь» прострочила виплату купона по євробондах через заморожування платежу американським Citibank. «Сєвєрсталь» стала першою російською компанією, яка не виплатила відсотки за валютним боргом. Організація може оголосити дефолт.

Акції «Аерофлоту» під час торгів втратили майже 10 %.
У галузі обслуговування та фізичної праці РФ частіше шукатимуть робітників для підробітки, а не на повну зайнятість.

Фахівці з працеваштування заявили, що майже 50 % роботодавців «зайняли вичікувальну позицію» на тлі значного погіршення фінансово-економічної ситуації в країні. Водночас Мінпраці повідомило, що майже 660 тис. осіб зараз зареєстровані в центрах зайнятості в Росії як безробітні.

Росавіація вп'яте продовжила заборону на польоти в 11 аеропортів у центральній та південній частині Росії. Заборона, запроваджена ще 24 лютого, тепер діятиме до 1 квітня. Обмеження польотів стосується аеропортів Анапи, Білгорода, Брянська, Воронежа, Геленджика, Краснодара, Курська, Липецька, Ростова-на-Дону, Сімферополя та Елісти.

Відкритий російський фестиваль «Кінотавр», який планувалося провести в Сочі восени, не відбудеться, – повідомив кінопродюсер Олександр Роднянський.

OR Group (раніше група компаній «Взуття Росії») оголосила про техічний дефолт із випуску облігацій серії 001P-01.

Європа та світ

Країни-учасниці G7 узгодять заходи щодо протидії спробам обходу санкцій проти РФ. Водночас США застосують заходи експортного контролю у разі, якщо китайські виробники напівпровідників поставлятимуть в РФ чіпи, виготовлені із застосуванням американських технологій, – заявила міністерка торгівлі США Джина Раймондо.

Велика Британія запровадила санкції проти Міноборони Білорусі й Мінського тракторного заводу. Також санкції почали діяти проти низки російських підприємств: «Совкомфлоту», «РусГідро», РЗ, АЛРОСА, «Оборонні ініціативи», РВК, Газпромбанку, Россільгоспбанку, Альфа-банку та щодо 59 фізичних осіб і організацій із РФ та 6 – з Білорусі.

Німеччина має намір 2022 року скоротити залежність від російського газу з 55 % до 30 %, – повідомив міністр економіки ФРН Роберт Габек у своїй службовій записці. Габек розраховує домогтися зниження залежності за рахунок трьох терміналів прийому скрапленого природного газу (СПГ) з танкерів, які орендують енергетичні компанії RWE і Uniper. На кінець березня залежність Німеччини від російського природного газу становила лише 40 %, тоді як раніше 55 %. Зменшити залежність вдалося завдяки поставкам зрідженого газу. У 2022 року ФРН також планує вдвічі скоротити імпорт російської нафти. Електростанції, що працюють на природному газі, планують перевести на вугілля, що використовуватиметься з інших країн. Від російського вугілля планують відмовитись до осені. До літа 2024 Німеччина має намір повністю відмовитися від російського газу.

Мінфін США заявив, що під санкції США потрапили 48 російських підприємств оборонно-промислового сектора, зокрема російський вертольотобудівний холдинг «Вертольоти Росії», приватного виробника безпілотників «Кронштадт», компаній «Волга групп», «Трансойл».

Також США вводять санкції проти російської Держдуми та 328 її депутатів. Водночас Мінфін США наголосив, що усі санкції поширюються також на оборотки із золотом ЦБ РФ.

Німецький виробник вантажівок Daimler Truck зупиняє бізнес на території Росії, – заявив генеральний директор компанії Мартін Даум.

Французький Renault зупинив роботу свого заводу в Москві. Компанія оцінює варіанти щодо своєї частки в «АвтоВАЗі».

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings до 15 квітня анулює рейтинги всіх російських компаній та їхніх підрозділів, що потрапили під санкції Євросоюзу (ЄС). Раніше Fitch спрогнозувало інфляцію в Росії на рівні 18 % до кінця 2022 року і 15 % до кінця 2023 року. 8 березня група компаній Fitch оголосила про зупинення своєї діяльності в Росії. Зокрема, обмеження діяльності стосується кредитних рейтингів та іншіх послуг, що надають російські підрозділи Fitch Ratings та Fitch Solutions.

Платіжна система Western Union припинила проведення грошових переказів у Росії. Крім того, з 1 квітня платіжна система зупинить можливість проведення операцій усередині Росії та залишить лише транскордонні перекази. У Western Union пояснили це низьким попитом на фінансові операції в РФ.

Італійський виробник алкогольних напоїв Campari зупиняє бізнес у Росії. У компанії повідомили, що Campari прибере рекламу та просування продукції в РФ, а також припинить усі інвестиції.

Польща заблокувала банківські рахунки російського посольства на підставі «фінансування тероризму», – заявив посол РФ.
Компанія Apple обмежила оплату картами «Мир» і почала прибирати з Apple Pay раніше додані карти.

Авіакомпанія «Вірменія» скасувала частину рейсів за маршрутом Москва-Єреван-Москва через західні санкції.

Швейцарія заморозить активи росіян, які потрапили під санкції, але не конфіскуватиме їх через відсутність відповідної законодавчої бази, – заявив представник Державного секретаріату з економіки Ервін Боллінджер.

Шведська компанія Postnord зупиняє доставку пошти з РФ та Білорусії.

Французька фармацевтична компанія Sanofi заявила, що припиняє нові поставки медичних препаратів до Росії і Білорусії, окрім життєво необхідних ліків і вакцин.

Одна з найбільших транснаціональних компаній з виробництва програмного забезпечення для обчислювальної техніки Microsoft відключила пошту Mail.Ru від своїх серверів.

МЗС Латвії оголосило про заборону виїжджати в країну 25 російським діячам культури, зокрема Владіміру Машкову, Дмітрію Пєвцову, Нікіті Міхалкову, Ніколаю Расторгуєву, Ілзі Лієпі та іншим. Їм відмовлено у в'їзді до Латвії на невизначений термін.

Росія перестала бути членом Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження творчих кінематографічних і аудіовізуальних творів Eurimages, – ідеться в резолюції Ради Європи.

#stoprussia